pondělí 16. ledna 2017

Hotovo! B.C.L., LL.B. je v kapse!

Bohuzel mi na tento blog zbyva uz tak malo casu, ze jen jednou za uhersky rok zabranim jeho zruseni publikaci ohledne nejake mikro nebo mega zmeny v behu me kazdodenni rutiny, nebo zase zrekapituluju, jak jsem si tu porad nezvykla na zimu, bigotnost a diskriminaci.

Dneska ale pisu s radostnou novinou, prestoze jsem (jak jinak nez) znavena kazdodennim navalem prace od Quebecke pravnicke komory, ktera mi tu dovoli vykonavat slusnou zivnost jen za predpokladu, ze me v kvetnu pri zkousce nevyradi z provozu a neprohlasi za nehodnou pravnicke profese, jako to kazdorocne dela padesati procentum zoufalych studentu. 

At uz je vysledek v kvetnu jakkoliv sklicujici, dovolim-li si vyjimecne a kratkodobe k zivotu pristupovat à la carpe diem, musim se uprimne zaradovat a projevit vdek vsem, kteri mi primo i neprimo dodavali energii a drzeli mi palce. Za me jmeno jsem totiz pridala dalsi dva tezce zaslouzene tituly a McGill si prida me vecne zkomolene jmeno na seznam svych absolventu. Z anglofonni instituce se vracim do frankofonniho sveta, abych svedla boj s jiz treti vzdelavaci instituci teto provincie, a to s nutnou a nenavidenou pravnickou komorou. I kdyz uz si pripadam jako vecny student, starec a kostitras, svetlo na konci tunelu zacina byt videt. Tak sbiram posledni sily a hodlam se k nemu v kvetnu doplazit.


Z totalne porouchane zimy ve znameni hokejoveho naledi, s oknem vypadenym z ramu a jako dusledek s nelidskou domaci teplotou Vas srdecne zdravim a dekuji za podporu!

5 komentářů:

 1. Sleduji tento blog od začátku a moc Ti fandím.
  Gratuluji a přeji jen samé štěstí a další úspěchy.

  OdpovědětVymazat
 2. Moc dekuju, Jani! Mam velikou radost z kazdeho verneho ctenare :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Péti, rozhodl jsem se ti tu taky složit jednu pochvalu, pěkně píšeš, je pěkné vidět někoho, kdo si jde za svým, a navíc mi některé tvoje poznatky pomohly, když jsem sem do Montréalu na začátku roku přijel, takže bych ti touto cestou chtěl za tvoje články a pomoc poděkovat, a povzbudit tě, ať se psaním vydržíš :-) Kuba

  OdpovědětVymazat
 4. Moc dekuji, Kubo. Doufam, ze se ti v Montrealu libi!

  OdpovědětVymazat
 5. Mě se tady líbí moc, funguju tady vlastně pouze v angličtině, takže mojí další výzvou je naučit se francouzsky. Máš můj obdiv pracovat tu jako právník v FR, pro mě byla výzva pracovat jako právník i v Praze :-) Rád bych ohledně toho s Tebou vyměnil dobré slovo, kdyžtak dej vědět, zanechávám kontakt: (514) 999-8198. Kuba

  OdpovědětVymazat